Inwestycja

Willa Krasicki to kameralny budynek biurowy, który mieści się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Krasickiego 10. Ta 4-kondygnacyjna inwestycja (w tym 1 podziemna) o powierzchni 940 mkw. najmu (łączna powierzchnia budynku 1760 mkw.), zaprojektowana przez pracownię Jasiński Kruszewski Architekci, idealnie wpisuje się w zabudowę historycznej części dzielnicy.

Nieruchomość jest unikalnym obiektem na skalę stolicy, wpisującym się w bardzo specyficzne potrzeby m.in. placówek dyplomatycznych. Przede wszystkim Willa Krasicki posiada pełną własność gruntu, co w przypadku Warszawy (a szczególnie dzielnic takich jak Mokotów i Śródmieście – najczęściej jedyne dzielnice w których chcą lokować się ambasady) jest rzeczą wręcz unikalną. Ze względu na eksterytorialny charakter placówek dyplomatycznych, własność gruntu jest zazwyczaj podstawowym kryterium oceny nieruchomości na zakup z przeznaczeniem na ambasadę.

Do realizacji inwestycji użyto najwyższej jakości materiałów – m.in. kamienia, stali, marmuru i drewna. Willa Krasicki posiada parking podziemny na 14 miejsc oraz 6 miejsc parkingowych przy budynku, patio i ogród.

LOKALIZACJA:

Stary Mokotów z uwagi na zachowaną w dużym stopniu architekturę przedwojenną oraz willowy charakter zabudowy w sąsiedztwie centrum Warszawy jest uważany za jedną z najbardziej pożądanych i ekskluzywnych dzielnic stolicy.

Doskonałą komunikację z centrum Warszawy zapewniają liczne linie tramwajowe, autobusowe oraz metro, których przystanki znajdują się w odległości kilkuset metrów od nieruchomości.

Działka graniczy od południa z boiskiem szkoły – Liceum im. Królowej Jadwigi, od wschodu z 3-kondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym z lat 30-tych XX w., od strony zachodniej z ul. Krasickiego, od strony północnej z 4-kondygancyjnym współczesnym budynkiem biurowym o architekturze historyzującej oraz z budynkiem jednorodzinnym 2-kondygnacyjnym z lat 30 XX w.